Beton a beton lekki

www.stnicholaseklutna.org nagrzewnica pg 6 https://www.luxmetal.pl/

Beton to materiał budowlany stosowany przede wszystkim przy konstrukcji fundamentów i innych istotnych elementów domu, od których zależy solidność konstrukcji, w tym też piwnice i schody kręte. Jeszcze kilka lat temu beton używany był także do tworzenia ścian, ale teraz rezygnuje się z tego na rzecz materiałów lżejszych, które mają lepszą izolacyjność termiczną. Jednym z nich jest właśnie beton lekki.

Beton lekki powstaje w wyniku zmieszania cementu, dodatków mineralnych i wypełniacza organicznego. W zależności od rodzaju ostatniego składnika uzyskuje się zrębkobeton, trocinobeton lub wiórkobeton. Z betonu lekkiego tworzy się później głównie pustaki, które służą do stawiania ścian.

Elementy domu wykonane z tego materiału budowlanego należy później koniecznie ocieplić – trzeba to jednak robić również przy innych surowcach budowlanych. Z pustaków wykonanych z betonu lekkiego buduje się dość łatwo i szybko – poradzą sobie z tym nawet niedoświadczone osoby. Taką ścianę trzeba jednak zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią.