Dachówki cementowe

www.juliada.pl Regały metalowe

Na rynku mamy spory wybór materiałów budowlanych, które możemy wykorzystać do pokrycia dachu. Wciąż jednak najpopularniejszym tworzywem używanym w tym celu są dachówki cementowe.

Dlaczego są one tak lubiane przez budujących? Podstawowa ich zaleta to przede wszystkim trwałość. Tego typu materiał nie potrzebuje żadnej konserwacji podczas użytkowania – jest on odporny na mróz, a drobne uszkodzenia powierzchni dachówki nie wpływają zupełnie na ich działanie.

Najlepszym potwierdzeniem trwałości dachówek cementowych jest jednak gwarancja, jaką otrzymamy na nie u większości producentów – wynosi ona nawet 30 lat. Dachówki cementowe są też bardzo łatwe w ułożeniu.

Mają one precyzyjne wymiary, dlatego przy dachu o typowej długości krokwi można uniknąć kłopotliwego docinania dachówek. Ten materiał budowlany cechuje także wysoka estetyka.

Dzięki odpowiedniej technologii barwienia i pokrywania dachówek akrylem, bez problemu można uzyskać piękny, jednolity kolor dachu. Takie dachówki sprawią, że nasz dach nie będzie potrzebował remontu co najmniej przez kilkadziesiąt lat.