Drewno w budownictwie

elastyczne złącze gazowe

Choć najstarszymi i wciąż najbardziej popularnymi materiałami budowlanymi są glina i kamień, jednak drewno – trzeci najstarszy surowiec służący do budowy domu, zyskuje na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na stawianie domów z bali drewnianych, głównie przez ich walory estetyczne.

Do takich budowli stosuje się najczęściej pnie sosen – w tym polarnych, świerków, jodeł i olch. Jakie jeszcze zastosowanie ma drewno w budownictwie? Drewno stosuje się przede wszystkim jako materiał wykończeniowy, tworzywo do budowy poszycia domków jednorodzinnych, a także pokryć dachowych.

Drewno przy odpowiedniej konserwacji to surowiec bardzo trwały. Polubią go z pewnością osoby dbające o ekologię, jako że jest materiałem zupełnie nieszkodliwym dla środowiska i organizmu ludzkiego.

Dzięki niemu możemy mieć poczucie obcowania z naturą i życia zgodnie z jej zasadami. Niestety koszt drewna na tle innych materiałów budowlanych wypada niekorzystnie – jednostkowa cena elementu drewnianego jest o wiele wyższa niż, np.

tego wykonanego z ceramiki czy betonu.