Jednakowa miłość

www.jemy.katowice.pl noktowizor

Zdaje się, że rodzice zawsze kochają swoje dzieci na jednakowym poziomie. Zdarza się jednak, że czasami nie dają tego po sobie poznać. Niektóre dzieci są pupilkami mamy i taty, podczas gdy do innych podchodzi się z pewnym dystansem.

Tego typu kwestie są bardzo ważne dla młodych ludzi i mają ogromny wpływ na ich psychikę. Preferowanie jednego dziecka może mieć opłakane skutki zarówno dla niego samego, jak też dla pozostałych pociech. Dziecko, które uważa, że rodzice kochają go w mniejszym stopniu od brata czy siostry, może mieć naprawdę poważne problemy natury psychicznej.

Taka świadomość może powodować agresję albo też sprawiać, że maluch będzie zamykał się w sobie. Niezwykle ważne jest więc to, żeby wszystkie dzieci traktować w identyczny sposób. Wiadomo, że na przykład jedne są mniej zdolne, a inne bardziej, ale to nie powinno mieć żadnego znaczenia.

Dzieci rozumują w bardzo prosty sposób i czasami nie są w stanie zrozumieć postępowania swoich rodziców. Ci muszą być więc bardzo uważni w tym względzie.