Jednakowa miłość

www.jemy.katowice.pl karton z nadrukiem świątecznym noktowizor

Zdaje się, że rodzice zawsze kochają swoje dzieci na jednakowym poziomie. Zdarza się jednak, że czasami nie dają tego po sobie poznać. Niektóre dzieci są pupilkami mamy i taty, podczas gdy do innych podchodzi się z pewnym dystansem.

Tego typu kwestie są bardzo ważne dla młodych ludzi i mają ogromny wpływ na ich psychikę. Preferowanie jednego dziecka może mieć opłakane skutki zarówno dla niego samego, jak też dla pozostałych pociech. Dziecko, które uważa, że rodzice kochają go w mniejszym stopniu od brata czy siostry, może mieć naprawdę poważne problemy natury psychicznej.

Taka świadomość może powodować agresję albo też sprawiać, że maluch będzie zamykał się w sobie. Niezwykle ważne jest więc to, żeby wszystkie dzieci traktować w identyczny sposób. Wiadomo, że na przykład jedne są mniej zdolne, a inne bardziej, ale to nie powinno mieć żadnego znaczenia.

Dzieci rozumują w bardzo prosty sposób i czasami nie są w stanie zrozumieć postępowania swoich rodziców. Ci muszą być więc bardzo uważni w tym względzie.