Karmienie piersią – najlepsze pożywienie

Karmienie piersią to najlepszy pokarm, jaki można podać swoim dzieciom. Nie dość, że im smakuje to jest to najprostsza metoda stosowania diety niemowląt. Pokarm mamy zawsze przy sobie.

Nie trzeba go przygotowywać, podgrzewać, mieszać, szukać butelki, smoczka, czy innych zwianych z modyfikowanym mlekiem czynności. Nie trzeba się tez martwić, że podczas spaceru, podróży, wakacji nie będzie, jak przygotować pokarm. Po za tym to przyjemne doznanie i nawiązanie niesamowitej więzi z dzieckiem.

Karmienie piersią to jedyny podawany pokarm w pierwszych sześciu miesiącach życia, a długość jego stosowania jest uzależniona od matki i dziecka. Niestety nie zawsze jest tak różowo. Otóż karmienie wiąże się niekiedy z ogromnym stresem.

Ponieważ moment ssania brodawki przez dziecko, to ból dla matki. Dochodzi do pękania i tworzenia ran w ich okolicy, co znacznie utrudni karmienie. Często dochodzi do sytuacji, w których pokarm matki nie jest zbyt wartościowy, a dziecko się po prostu nie najada.

Nie ma, co się męczyć, bo nie będzie to miało, ani dobrego wpływy na dziecko, ani na matkę. Dobrym sposobem jest zrezygnowanie z karmienia piersią i przejście na mleko modyfikowane. Choć wielu lekarzy i mam starej daty, że jest to nie odpowiedzialne, to jest jednak inaczej.

Nie ma powodu do obaw o zdrowie dziecka. Dzisiejsze podawane mleka są równie dobre jak pokarm matki, a ich dodatkowym atutem jest zawartość odpowiednich witamin i bardzo bogaty skład, niezależnie od tego, co je matka.