Kolonie pozwolą odkryć talent

www.chodziez.net.pl https://srem.leaderschool.pl/2018/12/09/zimowe-polkolonie-z-jezykiem-angielskim/

Kochasz swoje dziecko bezwarunkową miłością i uwielbiasz je takie, jakie jest. Nie przeszkadza ci to, że w szkole nie jest prymusem i dotychczas nie objawiło żadnych wyjątkowych talentów.

Wiedz jednak, że posiadanie zdolności, które będą doceniane przez innych, jest ważnym elementem budowania własnej samooceny. Kolonie mogą pomóc w odkrywaniu dziecięcych talentów, które w domowej czy szkolnej rzeczywistości jeszcze długo mogłyby pozostać w tajemnicy.

Na koloniach nie jest ważne, kto najlepiej pisze wypracowania czy jest najlepszy z matematyki. Może się jednak okazać, że grupa doceni inne zdolności.

Może twój maluch wspaniale opowiada dowcipy? A może podczas jednej z zabaw okaże się, że jest utalentowanym iluzjonistą? Nietypowe zajęcia ruchowe i rekreacyjne pomagają rozwijać i odnajdywać rozmaite umiejętności. Może zdarzyć się, że to właśnie twoje dziecko najlepiej organizuje pomoc w obozowej stołówce czy jest królem parkietu podczas kolonijnej dyskoteki.

Niezależnie od tego, jaki talent odkryje w sobie twoje dziecko, pamiętaj, by go docenić. To nic, że zdajesz sobie sprawę, iż jego umiejętności wcale nie są spektakularne.

Wsparcie najbliższych w dużej mierze ma wpływ na to, jak maluch w przyszłości będzie postrzegał samego siebie.