Kompletowanie wyprawki dziecka – podstawowe ubranka

paczki świąteczne dla firm kartki świąteczne z logo

Ubieranie dziecka to bardzo ważny element jego życia, a o tym, że trzeba robić to szczególną ostrożnością, uważając na główkę, paluszki czy nóżki, nie trzeba wspominać, bo jest to oczywiste. To jednak, jakie rodzaje tych małych ubranek powinny znaleźć się w szafie małej kruszynki, nie jest już takie łatwe. Wchodzą do sklepu z odzieżą dla najmłodszych można się pogubić. Sukienki, koronki, szelki, kamizelki, czy inne fantazyjne stroje zdecydowanie odłóżmy na najbliższe pół roku.

Pierwsze miesiące życia to zdecydowanie inne wskazania, co do wyboru rzeczy. Ponieważ dziecko większość czasu leży, to musi mu być nie tylko ciepło, ale przede wszystkim wygodnie. Dlatego wśród ciuszków powinny znajdować się miękkie i przyjemne materiały. Do tych najważniejszych zaliczamy body, kaftanik, pajacyk i śpiochy.

Body oczywiście zapinane w kroku na napki, zdecydowanie ułatwia przewijanie dziecka. Kaftaniki to również wygodne zakładanie bez konieczności przekładania przez głowę, gdyż są one całkowicie rozpinane. Natomiast pajacyki oraz śpiochy to wspaniałe rozwiązanie, umożliwiające szybkie ubranie i przewijanie dziecka. Wszystkie te ubranka są tak skonstruowane, aby ubieranie dziecka było przyjemnością, zapinanie na napki czy zamki zdecydowanie w tym pomaga.

Nie wybierajmy tych z guziczkami, gdyż te małe kółeczka, bardzo ciężko jest przełożyć przez dziurki, szczególnie trudno przychodzi to tatusiom. Jeżeli chcemy by nam pomogli, wybierajmy właśnie takie rozwiązania.