Leśna Huta w Szklarskiej Porębie

przyssawki do szkła druk na opakowaniach elastycznych http://www.ewpa.pl/ladowarki-kompaktowe-merlo-seria-kompakt.html

Leśna Huta w Szklarskiej Porębie jest prywatną hutą szkła i mieści się w Szklarskiej Porębie przy ul. Kołłątaja 2. Właścicielem zakładu jest Henryk Łubkowski, były pracownik Huty Szkła Kryształowego Julia. Zakład hutniczy w Szklarskiej Porębie powstał w 1989 roku.

Obecnie jest wyposażony w piec szklarski opalany gazem technicznym. Wytop szkła odbywa się tam z zastosowaniem dawnych narzędzi oraz form kuglerskich. Nazwa zakładu pochodzi od tzw. leśnego szkła, czyli odmiany szkła barwionego w masie.

Takiemu szkłu nadaje się kolor zielonkawy lub szarawy. Huta Leśna w Szklarskiej Porębie zajmuje się przede wszystkim produkcją szkła użytkowego oraz ozdób – wazonów, pater, kubków, kielichów czy figurek. Wszystkie produkty z huty można zakupić w znajdującym się przy zakładzie sklepie. Huta Leśna pełni również funkcję żywego muzeum, w którym odwiedzający, po wcześniejszym ustaleniu, mogą zapoznać się z tradycyjnymi metodami wytopu i obróbki szkła.

Od 7 lat, co roku w pierwszej połowie lipca, na terenie Leśnej Huty w Szklarskiej Porębie są organizowane międzynarodowe plenery szkła artystycznego „Ekoglass Festival”.