Ochrona skóry dziecka – dobór i dbanie o ubranka

Wybór rzeczy przeznaczonych dla najmłodszych jest bardzo duży. Przeróżne wzory, kolory, wstawki, koraliki oraz koronki. Wymagają odpowiedniej pielęgnacji i dbałości o ich trwałość. Dodatkowo należy pamiętać, o tym, że nasze dzieci, a właściwe ich skóra jest bardzo wrażliwa i może reagować alergią kontaktową. Dlatego też należy codziennie prać rzeczy dziecka w wysokiej temperaturze, a nie zakładać im dwa razy tych samych śpioszków, tym bardziej, że często się ślinią, czy też ulewają pokarm, czego możesz nawet nie zauważyć. Jednak przed przystąpieniem do czyszczenia ubranek należy wybrać odpowiedni proszek przeznaczony do wrażliwej skóry niemowląt.

Warto również w późniejszym etapie zaopatrzyć się w delikatne odplamiacze soku z marchewki, owoców czy innych składników, które mogą odbarwić ubranka. Pranie nie tylko czyści ubranka, ale również usuwa wszelkie bakterie i zarazki. Istotną kwestią jest również wskazanie do prasowania ubranek w pierwszym miesiącu życia. Zawsze prasujemy je z dwóch stron, dobrze jest, jeżeli mamy żelazko parowe, które zdecydowanie szybciej pozwoli na wyprasowanie tych delikatnych tkanin. Pamiętajmy o wycinaniu wszelkich metek z ubranek, do dzisiaj zastanawiam się, po co one właściwe są. Bardzo często dochodzi do podrażnienia szczególnie skóry w obrębie karku, właśnie przez tego typu wszywki.

Jak widać sam zakup pięknych rzeczy to nie wszystko, upewnijmy się zawsze, czy są one wyprodukowane z naturalnych materiałów, bez sztucznych dodatków.