Podwodne farmy energii

tubeplayer.pl

Zielona energia, bez wątpienia, jest tematem na czasie. Współcześnie jesteśmy właściwie zmuszeni do tego, żeby zacząć konkretnie pozyskiwać energię z innych źródeł, niż surowce energetyczne, takie jak gaz, ropa czy węgiel.

Warto mieć świadomość tego, że już na chwilę obecną źródeł zielonej energii jest naprawdę sporo. Pewnie każdy z nas słyszał na przykład o farmach wiatrowych – w niektórych miejscach w Polsce na polach można zobaczyć spore zbiorowiska wiatraków.

Jest jednak wiele innych, również wartościowych, ale zdecydowanie mniej znanych źródeł zielonej energii. Warto o nich mówić, żeby edukować społeczeństwo.

Energię można na przykład zdobywać dzięki pływom morskim i oceanicznym. Żeby móc to robić, montuje się specjalne turbiny w określonej odległości od brzegu.

Przemieszczająca się cyklicznie woda porusza nimi i w tej sposób powstaje energia. Oczywiście, zielona energia chyba nigdy nie będzie w stu procentach ekologiczna, jednak musimy czymś zastąpić zupełnie nie ekologiczne surowce energetyczne.