Podział prezentów na płeć

www.comid.pl https://shop36.pl/

Zabawki możemy podzielić nie tylko na wiek, ale i płeć dziecka zwykle jest tak, że dla niemowlaków i noworodków zabawki są takie same są to miękkie misie, zabawki z melodią czy gryzakiem różnią się zasadniczo kolorem, chociaż wiele z nich jest uniwersalna zarówno dla dziewczynek jak i chłopców.

W późniejszym wieku dziecka pojawiają się już kształty i tak dla płci żeńskiej wybieramy lalki a dla płci przeciwnej samochody i ich pochodne.

Jakie znaczenie ma zabawka dla dziecka? Czy chłopiec nie może bawić się lalką? Są różne szkoły jedna mówi, że zabawa ma wpływ na kształtowanie osobowości i tożsamości z płcią i właśnie, dlatego powinny być one odpowiednio dopasowane inna szkoła z kolei mówi, ze nie ma to większego wpływu na przyszłość człowieka a zabawki nie są w stanie go „zaprogramować”.

Często zdarza się, że dziewczynki na pewnym etapie rozwoju bawią się samochodami, ale to w zasadzie nic innego jak ciekawość poznawania i nie powinno się absolutnie negować dziecka podobnie jest z chłopcami.

Kiedy przebywają w grupie najczęściej dopasowują się do siebie jest to jeden z procesów socjalizacji i wychowania.