orientacja.net.pl https://modaservis.pl/swetry,c13.html

Jesień każdorazowo zaskakuje wiele osób, które nie zdążą wyjąć z odmętów szafy cieplejszych kurtek. W takim przypadku ratunkiem może okazać się ponczo, które skuteczni zastąpi inne okrycia wierzchnie w chłodny dzień lub wieczór.

Co ciekawe skutecznie sprawdza się również jako koc. Ma jeszcze jedną wielka zaletę – nie ogranicza ruchów tak jak kurtki czy płaszcze.

Ponczo wywodzi się z Ameryki Łacińskiej, gdzie tradycyjnie nosili je Indianie. Jest to rodzaj wełnianej tkaniny z otworem na głowę, który nosi się w celu ochrony przed zimnem.

Jest to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy próbują dość dobitnie zdefiniować swój styl, wszakże ponczo bardzo mocno akcentuje nasz wizerunek. Obecnie ponczo można kupić niemalże w każdym sklepie, nawet w tych, które mają bardziej sieciowy charakter.

Najczęściej znajdziemy je w tym samym dziale co kurtki, szale i swetry. Bardzo dobrze komponuje się z wąskimi spodniami, ponieważ samo w sobie poszerza wizualnie sylwetkę, a dzięki wąskim spodniom bardziej zaakcentowane zostaną zgrabne nogi.