Rodzice i dzieci

www.stomatologiaestetyka.com.pl

Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko, to automatycznie ono znajduje się w centrum uwagi i jemu podporządkowane staje się życie rodziców. Oczywiście, odbywa się to kosztem innych spraw, jednak, jak to się mówi, nie można mieć wszystkiego, a obcowanie ze swoim synem bądź córką jest chyba jedną z najpiękniejszych rzeczy na świecie. Kiedy nasza pociecha dorośnie i przestanie być już tak słodka, jak była we wczesnym dzieciństwie, czyli przemieni się w zbuntowanego nastolatka albo nastolatkę, to spędzanie z nią czasu będzie miało zupełnie inny wymiar i będzie wymagało od nas nieco więcej pomysłowości.

Z maluchami sprawa jest stosunkowo prosta, ponieważ niewiele potrzeba im do szczęścia, a rodzice są dla nich całym światem. Z nastolatkami jest już nieco inaczej, ponieważ mają one już swoje życie i swoich znajomych, a rodzice są tylko jednym z elementów ich świata. Nie oznacza to jednak, że w dalszym ciągu nie można się z nimi znakomicie bawić.

Trzeba jednak już innego podejścia i innych form spędzania wolnego czasu. Warto na przykład poznać zainteresowania naszego dziecka i przekonać się, czy również nam nie przypadną one do gustu. Jeśli dzieci pasjonują się grami komputerowymi, co w dzisiejszych czasach jest dość często obserwowane, to może i my powinniśmy spróbować swoich sił na tej płaszczyźnie.

Zapewne na początku będzie nam to szło topornie, ale nie możemy się zrażać – trzeba starać się stać równorzędnym przeciwnikiem dla swojej pociechy. Oczywiście, jest to tylko przykład – z dziećmi można ciekawie spędzać czas na milion różnych sposobów.