Spędzajmy czas z dziećmi!

karton z nadrukiem świątecznym

W dzisiejszych czasach rodzice często poświęcają zbyt mało uwagi swoim dzieciom. Chodzi tutaj zarówno o podejście do kilkuletnich pociech, jak też do nastolatków. Taka sytuacja jest bardzo niekorzystna, ponieważ dzieci zwyczajnie potrzebują obecności rodziców i to nie tylko w sytuacjach, w których mają jakiś problem. Współcześnie rodzice często poświęcają się w zbyt dużej mierze pracy.

Owszem, żyjemy w takich czasach, że żeby utrzymać rodzinę i zapewnić jej godny byt, często trzeba pracować na więcej niż jednym etacie. Pieniądze nie są jednak najważniejsze, kiedy w grę wchodzi prawdziwe dobro rodziny. Trzeba więc każdego dnia postarać się znaleźć chociażby godzinę na to, żeby porozmawiać ze swoim dzieckiem, zjeść z nim posiłek, pobawić się czy nawet wspólnie pooglądać telewizję. W innym wypadku rodzice będą powoli oddalać się od swojego dziecka, które może zacząć szukać zrozumienia i miłości gdzie indziej, a to może spowodować już konkretne problemy.

Chociaż nastolatkowie często niechętnie spędzają czas z rodzicami, ponieważ wolą przebywać z rówieśnikami czy też poświęcać się swoim pasjom, to jednak ojciec i matka powinni starać się nie tracić z nimi kontaktu. W tym wieku młodzież bywa buntownicza i często pakuje się w tarapaty. Rodzice muszą w porę dostrzegać potencjalne zagrożenia i starać się im zapobiegać. Chodzi tutaj na przykład o narkotyki, które są zmorą naszych czasów.

Trudno zauważyć, że dziecko je bierze, jeśli na co dzień nie ma się z nim normalnego kontaktu.