Systematyczne i regularne karmienie

www.synoradzki.com.pl paczki bożonarodzeniowe dla pracowników

Karmienie dzieci to bardzo ważna kwestia, szczególnie w pierwszych etapach jego życia, kiedy to w rękach mamy leży cała odpowiedzialność za zdrowie. Wiadomo, że małe dziecko nie powie, co mu smakuje, co jest dla niego odpowiednie, a tym bardziej czy jest głodne czy jeszcze by coś zjadło.

Maluszki bardzo przyzwyczajają się do piersi mamy i najchętniej w ogóle by się od niej nie odrywały. O ile w pierwszym miesiącu jest to nawet wskazane, o tyle w późniejszym etapie należy tego pilnować.

Otóż, aby zapewnić dziecku odpowiedni rozwój oraz spokojny sen, należy zastosować najważniejszą i najprostszą metodę. Mam tu na myśli systematyczność i regularność podawania posiłków.

Podstawowa zasada to karmienie, co trzy godziny i tego należy się trzymać. Oczywiście wprowadzenie tej metody przy karmieniu piersią jest nieco trudno, bo do końca nie wiemy ile wypiło dziecko, to jednak przy butelce wychodzi to zdecydowanie łatwo.

Jednak, gdy wprowadzimy trzy godzinowe przerwy dziecko będzie z chęcią wypijało większą porcję mleka. Jeżeli w miedzy czasie będzie wydawało się głodne można go dopajać przegotowana wodą mineralną.

Jeżeli smakuje mu woda nie uczmy picia herbatek, czy później soków. Takie karmienie to także zdrowszy i dłuższy sen, a ty masz pewność, że bez nerwów pójdziecie na spacer i zakupy.

Oczywiście potrzeby dziecka są najważniejsze, ale jeżeli wprowadzisz taki system będzie to ułatwienie również dla ciebie, a zadowolona i spokojna mama, to szczęśliwe dziecko.