W erze smartfonów

https://www.tophifi.pl/aktualnosci/nowa-odslona-salonu-top-hi-fi-video-design-w-sopocie/ kreber

Na ten moment praktycznie wszystkie telefony komórkowe oferowane w sprzedaży zaliczają się do kategorii smartfonów. To urządzenia, które łączą cechy klasycznej komórki z przenośnym komputerem, a zdaniem niektórych, w gruncie rzeczy są przenośnymi komputerami, z dodatkową funkcją wykonywania połączeń głosowych. Możemy przez nie rozmawiać i wysyłać SMS-y dokładnie tak samo, jak za pomocą „zabytkowej” Nokii, jednak oprócz tego zyskujemy mnóstwo innych możliwości.

Są one związane z głównie z dostępem do internetu. Smartfon pozwala nam korzystać z sieci WWW w różnych technologiach. Dzięki modułowi WiFi możemy się swobodnie łączyć z lokalnymi sieciami bezprzewodowymi w domu, pracy czy za pośrednictwem hot-spotów.

Moduł 3G pozwala nam korzystać z dobrodziejstw szybkiego przesyłu danych przez sieć GSM, a jeśli komuś za mało, może sprawić sobie smartfon obsługujący LTE. To super szybki internet mobilny, który stopniowo jest w Polsce coraz powszechniejszy i stabilniejszy. Do tego dochodzi szereg funkcji zmieniających smartfony w multimedialne kombajny.