Walory mobilności

https://edumax.com.pl/product-pol-3338-WOLTOMIERZ-SZKOLNY.html

Jednymi z głównych cech współczesnych urządzeń elektronicznych przeznaczonych do pracy i komunikacji są ich stosunkowo niewielkie rozmiary i niska waga. Dzięki temu można je bez problemu zabrać w podróż, nie stanowią one żadnego obciążenia, a dają ogromne możliwości. Siedząc na plaży można odbierać i wysyłać maile, przeglądać strony WWW i generalnie cieszyć się wszystkimi atutami jakie daje internet i bezprzewodowa komunikacja. To samo tyczy się smartfonów, które dodatkowo pozwalają rozmawiać i pisać SMS-y.

Mobilność jest ściśle związana z rozwojem elektroniki, do pewnego momentu miała także duży wpływ na cenę urządzeń. Te, które były najmniejsze, a przy tym dysponowały sporym potencjałem technicznym, były zdecydowanie najdroższe. Pierwsze smartfony oraz tablety były kosztowne, podobnie jak drogie były pierwsze laptopy. Obecnie sytuacja się zmieniła.

Ogromna konkurencja oraz malejące koszty produkcji sprawiają, że smartfony i tablety są coraz tańsze, co dla nabywców jest świetną wiadomością.